Product Description
Wonyo WYQ901L embroidery machine: This 9-needle machine features a long 600*400mm embroidery field, ideal for larger designs on jackets, bags, and home decor while maintaining 1200SPM speed.
Main advantage
Product details
Detailed view from different angles
Product parameters
| Model | WYQ901L |
| Head | 1 |
| Needle | 9 |
| Monitor | 10"Lcd display |
| Language | Chinese, English, French, Spanish, Portuguese, Turkish, German, Dutch , Thai, Arbic, Romania, Italian, Vie tnamese, Hebreo, Polish, etc |
| Speed Max | 1200SPM |
| Embroidery area | 600*400mm |
| Weight | 226KG |
| Packinng Size | 1230 * 1030 * 1150mm |
| Voltage | 100-250V |
| Power | 150w |
Application
Suitable for caps,tshirts, garments, pants, pocket, bag, shoes, tablecloth,various, various thickness of fabric and leather etc.