Product Description
Wonyo WYQ902 embroidery machine double your output with this twin-head, 9-needle machine. It efficiently embroiders two identical items simultaneously on a 500*400mm area each, boosting productivity for bulk orders.
Main advantage
Product details
Detailed view from different angles
Product parameters
| Model | WYQ902 |
| Head | 2 |
| Needle | 9 |
| Monitor | 10"Lcd display |
| Language | Chinese, English, French, Spanish, Portuguese, Turkish, German, Dutch , Thai, Arbic, Romania, Italian, Vie tnamese, Hebreo, Polish, etc |
| Speed Max | 1000SPM |
| Embroidery area | 500*400mm |
| Weight | 410KG |
| Packinng Size | 1430 * 1030 * 1050mm |
| Voltage | 100-250V |
| Power | 450w |
Application
Suitable for caps,tshirts, garments, pants, pocket, bag, shoes, tablecloth,various, various thickness of fabric and leather etc.